22 Mar 2018

Ferrero laureatem nagrody Fairtrade Award 2018

INNE WIADOMOŚCI

Ferrero otrzymało nagrodę Fairtrade Award 2018 w kategorii Producent. Jest ona wyrazem uznania naszego zaangażowania w realizację Programu Fairtrade Cocoa i wieloletniej współpracy z Fairtrade i związkiem spółdzielń rolniczych ECOOKIM.

„Jako Ferrero Niemcy potwierdzamy, że uznajemy i pragniemy uhonorować oczekiwania naszych klientów i konsumentów w zakresie etycznego pochodzenia naszych surowców. W pełni wierzymy w podejście Fairtrade. Dzięki tej współpracy Ferrero zamierza doprowadzić do poprawy warunków życia i zarobków plantatorów kakao, a także zwiększyć ich perspektywy na przyszłość. Jednocześnie jesteśmy coraz bliżej realizacji naszej obietnicy osiągnięcia do końca 2020 roku 100% dostaw kakao z certyfikatem zrównoważonego pochodzenia”, czytamy w oświadczeniu wydanym przez Carla Vassallo (rzecznika Zarządu) i Stephana Nießnera, Dyrektora Generalnego Ferrero Niemcy.

"Ta nagroda to dla nas wielki zaszczyt. Jest efektem znakomitej współpracy, jaką prowadzimy z naszymi partnerami -  Fairtrade i ECOOKIM. Traktujemy ją jako ważny znak, że z naszymi interesariuszami łączą nas wspólne podejście i priorytety."

Aldo Uva, Chief Operating Officer Grupy Ferrero.

Współpraca, którą Ferrero nawiązało z partnerami w 2014 roku, ma na celu podnoszenie zarobków plantatorów kakao i poprawę życia lokalnych społeczności na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Skupia się ona na wprowadzaniu efektywnych metod uprawy i rozwoju lokalnych społeczności, mechanizmów kontroli w ramach samych społeczności, zrównoważonych działań społecznych i rozwojowych, a także wzmacnianiu transparentnego i długoterminowego partnerstwa.